Zprávy aktuální

*ZPRAVODAJSTVÍ 20. týden (16. – 20. 5. 2021)

♥ Poplatek za svoz odpadu – blíží se splatnost ♥ Bývalá jídelna Dukelská – co s ní? ♥ Zetka – rozšíření prodejny Coop,  usnesení Rady města Příbora ♥ Nezletilí a alkohol v době koronaviru, Městská policie Příbor ♥ Městská knihovna Příbor – Lovci perel – hra pro děti na celý rok ♥ Přijímací zkoušky na Masarykovo gymnázium Příbor ♥ Strela je v Kopřivnici ♥ Ocenění strážníka J. Malouška, 25 let služb ♥ Testování školáků PCR testy – poprvé, ZŠ Jičínská Příbor ♥ Správce zahrad MŠ Kamarád – Frenštátská Příbor  – hledá se ♥ Soutěž „Náš evropský projekt“ 2021 a ZŠ Jičínská, lajkujte  do 21. 5. ♥ Šatník – připravte si oblečení, sběr šatstva bude! ♥ Český den proti rakovině – on line příspěvky

 

*LEGENDÁRNÍ SLOVENSKÁ STRELA JE DOMA!!

Legendární SLOVENSKÁ STRELA je zpět. Po dvou a půl letech je doma. 13. 5. vlak dorazil po vlastní ose z Přerova, kde probíhala jeho rekonstrukce, do nového depozitáře – do nové haly v Kopřivnici. Bude ji spravovat společnost Tatra Trucks. Tato společnost věnovala kraji budovu bývalé slévárny ve svém areálu. Místo slévárny vyrostlo krajské Muzeum nákladních automobilů, které je pobočkou Muzea Novojičínska. A právě vedle tohoto muzea bude mít své depo unikátní obnovená SLOVENSKÁ STRELA.

 

více info v LTV  s premiérou 16. a 23. 5. a nyní na facebooku LTV Příbor

*PŘED 20 LETY

♥ 145. výročí narození S. Freuda – akce ♥ akademie zvláštní školy ♥ majáles gymnázia ♥ hotel Letka…  aj.

 

*CYKLOBUS VYJEL! 

Prvního května vyjel poprvé cyklobus z Nového Jičína, na kterém se dohodlo pět měst – Nový Jičín, Příbor, Kopřivnice, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm se společností Z-Group Zlín (dříve ČSAD).

Ranní spoj na Pustevny – z Příbora v 7.13 hodin – nevyužil žádný Příborák.

Dopolední spoj – z Příbora v 10.09 hod. – jel na Bumbálku. V Příboře nastoupilo pět lidí, v Kopřivnici cca 14 a ve Frenštátě pod Radhoštěm byl autobus téměř plný. Plný turistů. Z přibližně čtyřiceti jich mělo rezervace osmnáct. Ostatní to riskli. Věřili, že místo bude. Za pěkného počasí ale provozovatel rezervace doporučuje.  Cykloturisté měli na 1. máje dvě rezervace na převoz kola, ale nakonec je vzhledem k počasí nevyužili. V autobuse cestovali také dva psi, z toho jedno štěňátko.

První jízdu cyklobusem si o státním svátku na 1. máje užili i zástupci smluvních měst – starostové a místostarostové. Z Příbora odjížděli Jan Malík (starosta) i Pavel Netušil (místostarosta).  V ostatních městech to bylo podobné. Většina turistů jela až na Bumbálku a měla v plánu přejít hřebenovkou na Horní Bečvu a odtud autobusem domů.  

A ještě jízdné – z Nového Jičína na Bumbálku 90 Kč, z Příbora 76 Kč, z Kopřivnice 70 Kč. Slevy se týkají držitelů ZTP i dětí. Kolo stojí vždy 40 Kč.

Poznámka: Pan řidič byl po první jízdě na Bumbálku v dobré náladě  a velmi spokojený.  lidé byli perfektní a nakonec ani to počasí nebylo tak špatné, jak se ráno zdálo.

První cestující cyklobusem z Příbora 1. 5. 2021, foto LTV poskytl Ivan Pavelek, šéfredaktor Deníku NovojičínskaSoutěž „Náš evropský projekt“ 2021 a budova Základní školy Jičínské v Příboře

Evropská komise v České republice vyhlásila stejně jako vloni soutěž pro obce a města o nejoblíbenější projekt financovaný z evropských fondů. Soutěž se jmenuje „Náš evropský projekt“.  Hlasuje veřejnost. A proč o tom mluvíme v Příboře? Příbor má totiž v soutěži letos zastoupení – budovu Základní školy Jičínské. V roce 2019 byla na ní vyměněna okna a obnovena fasáda ve vnitřním traktu. Rok nato  byla dokončena výměna všech oken, obnovena celá fasáda, zateplena půda a  obnoveny větrací cesty – to vše v rozsahu odpovídajícím charakteru památkově chráněné budovy. A této budově můžete dát lajk. Lajkujte  na Facebooku Zastoupení Evropské komise v ČR.

Soutěž končí 21. května. Zvítězí projekty s největším počtem lajků v porovnání s počtem obyvatel.  Veřejnost tak rozhodne, které tři obce vyhrají finanční příspěvek na uspořádání obecní slavnosti v celkové hodnotě přes 150 000 Kč a all-inclusive cestu do Bruselu.   

Výše spolufinancování EU byla: 3 625 951 Kč

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=EvropskaKomise.cz&set=a.10159870977847216

 

SLEDUJTE AKCE AKTUÁLNÍ 

https://www.televize-pribor.cz/akce-aktualni/

 

NOVÁ STRUKTURA VYSÍLÁNÍ LTV PŘÍBOR ROK 2021

 Více zde: http://www.televize-pribor.cz/prijem-cas-obsah-vysilani/


PŘÍBOR- 18. 3. 2021

Takhle bylo 18. 3. 2021 kolem 11. hodiny, za hodinku už zase bylo všechno jinak.


PŘEVODY

Z VHS, Hi8, V8 

KORONAVIRUS – INFO

22 zásad imunologa, jak se vyhnout viru

Očkování Příbor info

 Antigenní testy

PCR testy

AKTUÁLNĚ Z KRAJE

 

—————–

ODKAZY

MĚSTO PŘÍBOR

FACEBOOK PŘÍBORA 

Rodný dům S. Freuda  

Nový facebook rodného domu Sigmunda Freuda

PŘÍDLO
premiéra se odkládá

Těšíme se na premiéru nové hry!!!!
Kdy bude, ukáže čas.


Chaloupka-Uhliska 986
Rožnov pod Radhoštěm
Kontakt:
604 521 743, 739 375 787 
ubytovani.vala@seznam.cz