Z akcí slovem

Co se v Příboře událo před 10 a více dny? Neviděli jste, nečetli?
Některé akce vám stručně přiblížíme slovem a někdy i fotem na této stránce.


*5. 9. 2020 od 15:00 hod., PRCHALOVSKÉ ODPOLEDNE PRO DĚTI I DOSPĚLÉ, výletiště Prchalov

Vloni obnovené dožínky, letos letní odpoledne … Dožínky byly vzhledem k současné situaci zrušeny, ale posezení pro Prchalovjany a jejich přátele odkudkoli místní nakonec zorganizovali. Soutěže pro děti měli na starosti hasiči, guláš vařil myslivec, v tzv. baru byli členové osadního výboru i hasičského sboru… v pět hodin odpoledne bylo z 60 gulášů prodáno 40, děti si pochutnávaly na palačinkách. A když říkáme letní odpoledne, odpovídalo tomu i počasí…. svítilo sluníčko. A až později večer byly nutné světříky.

*4. 9. 2020 v 18:00 hod. – Předpouťové – Přídlo Mejdlo, piaristické zahrady

Druhý improvizační trénink příborského divadla Přídlo je za námi. Věříme, že divadelníci přítomné diváky v piaristických zahradách v Příboře potěšili. A možná i překvapili.
Kdo nebyl, nechť se aspoň podívá na první impro divadelního spolku Přídlo před Vánoci 2019 v refektáři kláštera. Překvapilo svou inteligencí, vtipem, nápaditostí, rychlostí..viz video od 20.53 minuty
https://www.youtube.com/watch?v=Iopj48zw7FE&list=PL-NlyEYEnKJTfsP_tmM3cK527-80oKR3h&index=108&t=30s

A letní impro? Viz fotografie Stanislavy Slovákové  (klikni foto) sdíleno na FB Přídla.

Foto (2x): Jakub Nedoma 4. 9. 2020

Jedna z divaček napsala na facebook: Jste skvělí 🙂 Užasný zážitek, už se těšíme na příště.
Na FB Společně pro příbor se zase píše: Improvizační show divadla Přídlo rozhodně stojí za to!

*2. 9. 2020 v 17:00 hod. – ROK V KRAJCE, výstava paličkované krajky, výstavní sál Muzea v Příboře

Vernisáž paličkované krajky vzbudila velký zájem. Možná pár lidí scházelo do stovky…11 krajkářek z příborského kroužku paličkování vystavilo své umění. A umění to je, shodli se hosté. K vidění byla, a až do ledna 2021 bude, krajka, která vznikla během jednoho roku práce paličkářek. Odráží jejich nálady  a zároveň roční období. Některé krajky vznikaly i několik měsíců, zvláště ty podle nejstarších návodů – podvinků. Více se dozvíte přímo na výstavě. Krajkářy muzeu věnovaly své dřívější práce – se souhrnným názvem Příbor v krajce. Šlo o unikátní výstavu, kdy krajkářky představily kulturní památky Příbora – radnici, gymnázium, kostely, starý hřbitov v paličkované krajce. Tento počin i po pár letech budí úctu a obdiv.

Na vernisáži zahráli vedoucí muzea – dnes Centra tradičních technologií Václav Michalička a jeho spolupracovnice Adéla Richterová. Hovořili pan vedoucí, starosta Příbora Jan Malík a také vedoucí paličkářek paní Mikošková. Dámy připravily také vynikající občerstvení.

Mezi hosty byli i manželé Jane Mc Adam Freud a její muž David. Máte-li rádi staré technologie a krásu – v tomto případě krajky, neváhejte a přijďte se podívat!

Fotografovala pracovnice muzea Petra Vidomusová. 

 

 

Foto také zde, všechnu tu nádheru fotografovala Stanislava Slováková

Ještě tohle by vás mohlo zaujmout – natáčeli, hráli.. muzejníci!!! A komentář? Cituji z facebooku: „I v Centru tradičních technologií v Příboře nás dostihly důsledky pandemických i ekonomických krizových vlivů, a tak jsme museli přistoupit ke krajnímu řešení hudebního vystoupení na vernisáži výstavy Rok v krajce. Proto pro tuto příležitost bylo zformováno muzejní hudební duo ve složení:
Václav Michalička (vedoucí příborské pobočky Muzea Novojičínska) – klarinet
Adéla Richterová (pracovnice příborské pobočky Muzea Novojičínska) – příčná flétna.“

Muzejní duo – výstup první

😁I v Centru tradičních technologií v Příboře nás dostihly důsledky pandemických i ekonomických krizových vlivů, a tak jsme museli přistoupit ke krajnímu řešení hudebního vystoupení na vernisáži výstavy Rok v krajce. Proto pro tuto příležitost bylo zformováno muzejní hudební duo ve složení:Václav Michalička (vedoucí příborské pobočky Muzea Novojičínska) – klarinetAdéla Richterová (pracovnice příborské pobočky Muzea Novojičínska) – příčná flétna.😆😆😆

Zveřejnil(a) Pobočka Muzea Novojičínska – Cetrat Příbor dne Čtvrtek 3. září 2020

*1. 9. 2020 v 17:00 hod. – DVA KAMARÁDI, vernisáž výstavy fotografií Lubomíra Jurečky a Rudolfa Jarnota, chodba městské knihovny v piaristickém klášteře

Lubomír Jurečka vystavuje fotografie města, ve kterém prožil bez mála 80 let svého života – Příbor.
Rudolf Jarnot vybral fotografie Poodří a snímky ze svého putování na horách.

Na vernisáž dorazila řada hostů včetně vedení města i vedení Fotoklubu Příbor, jehož jsou oba pánové členy, a to dlouhá léta. Jeden býval předsedou, druhý ještě stále je jednatelem. Vernisáž na chodbě městské knihovny v piaristickém klášteře se nesla ve velmi přátelském duchu.

 

fotogalerie na www.pribor.cz

*1. 9. 2020 ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU 2020/2021

Žáci Základní školy Jičínské Příbor nastoupili do školy, která prošla během prázdninových měsíců výraznou změnou, co se týče exteriéru. Byla vyměněna všechna okna – původní tak zvaně moderní nahradila okna historizující osmidílná – a byla vyspravena fasáda budovy. Poslední lešení zmizelo v sobotu 29. 8. 2020. Křižovatka „u škol“ je nyní místem, na kterém dnes s radostí spočine snad každé oko. Je to křižovatka s gymnáziem (všimli jste si, že jsou obnovovány alegorické sochy?), se základní školou, kostelem sv. Valentina, piaristickým klášterem, opravenými rodinnými domy stojícími u křižovatky a nakonec i s nedalekou „hvězdárnou“ …

Foto: Irena Nedomová 29. 8. 2020

Foto: Muzeum Novojičínska, p. o., rok 1917

Tipněte si, která křižovatka v centru města by si možná zasloužila podobnou péči – musela by se vyspravit – i když pravděpodobně za nemalé peníze – jediná budova…smile  no jediná….smile

ŠKOLNÍ ROK 2020-2021 – zahájení 1. 9. 2020

ZŠ Npor. Loma – prvňáčky vítali ve slavnostně vyzdobené tělocvičně s programem starších dětí. Dospělí byli požádáni o nasazení roušek, v tělocvičně bylo více než 100 lidí. Vítání mělo slavnostní atmosféru. Pozvání přijali místostarosta Pavel Netušil a za komisi pro občanské záležitosti Věra Kovaříková. Rodičům a žákům se představila i nová paní ředitelka Alena Urbanová. Škola v tomto roce zruší velké akce – např. Vánoční koncert, na kterém není v tělocvičně ani k hnutí, přichází na něj kolem 500 diváků.

ZŠ Jičínská – žáky od 2. do 9. tříd vítal starosta Příbora a paní ředitelka před budovou školy. Přece jen škola během dvou prázdninových měsíců dostala zcela nový kabát. Kabát, který jí sluší. Žáci vstoupili do školy po přestřižení pásky. Jen pár minut je dělilo od lijáku. Od chvíle, kdy všichni žáci vstoupili do školy, až do večera lilo a lilo. Ranní teplota se pohybovla kolem 12 st. C. Prvňáčci přicházeli do školy o hodinu později a tentokrát šli přímo do tříd. Tady je přivítali starosta Příbora Jan Malík, paní ředitelka Jarmila Bjačková, zástupkyně komise pro občanské záležitosti Olga Galiová a třídní paní učitelky. Každý prvňáček kromě mnoha dárků dostal už tradiční kšiltovku. Škola neplánuje rušit větší akce, pokud se nedostane do oranžových čísel. Už na začátek října plánuje Den otevřených dveří školy a také slavnostní otevření rekonstruované školy. Rekonstrukce stála cca 26,5 mil. Kč. Podrobněji v LTV Příbor… 

Foto: Irena Nedomová 1. 9. 2020

Masarykovo gymnázium – primáni a studenti prvního ročníku – celkem 60 nových žáků – vedení školy přivítalo v aule školy. Bylo připraveno i hudební vystoupení. Atmosféra ve škole byla slavnostní. Ředitel Pavel Kerekeš poděkoval dětem za odvahu studovat příborské gymnázium. Slíbil, že budou-li vstřícní, odejdou za pár let ze školy vybaveni skvělým maturitním vysvědčením. Ve škole neplánují nijak výrazně okleštit aktivity, ani rušit větší akce. I budova gymnázia zkrásněla – byly obnoveny a restaurovány alegorické sochy nad vstupem do školy.

Všechny tři školy zavedly opatření vyplývající z manuálu ministerstva  a České školní inspekce.

*31. 8. 2020, Panely, výstavní prvky, zmizely z náměstí, byly přemístěny před Kulturní dům pro další výstavu      

 

Foto: Irena Nedomová 31. 8. 2020

Dva metry dvacet cm vysoké a metr dvacet široké výstavní panely technické služby přemístily 31. 8. z náměstí  v Příboře před Kulturní dům. Interiérové výstavní prvky byly na náměstí Sigmunda Freuda přivezeny 17. září 2019. První výstava Život v historickém centru byla slavnostně otevřena 7. října téhož roku.

Poté ji vystřídaly další dvě výstavy – jedna osvětová k třídění odpadu a druhá k 70. výročí osvobození Příbora s historickými fotografiemi.

Po přemístění panelů před Kulturní dům jejich vnitřní stěny ozdobí výstava ke 100. výročí skautingu v Příboře. Zahájena bude 12. září v 9 hodin.

*30. 8. 2020 začátek od 18:00 – KOUZLO PŘÍBORSKÝCH VARHAN, v kostele Narození Panny Marie

Ing. Karel Monsport, varhaník příborské farnosti, odehrál dva téměř hodinové koncerty ve dvou týdnech ve dvou kostelích – první v kostele sv. Valentina, druhý ve farním kostele Narození Panny Marie. Během obou koncertů, které se od sebe výrazně lišily, byly kostely plné.

První koncert v kostele sv. Valentina se nesl v duchu barokním – zazněl např. J. S. Bach. Této hudbě odpovídají i nově sestavené – rekonstruované varhany, na které varhaník hrál. V Local TV uvidíte, kolik zručnosti při hře na varhany s více než tisícovkou píšťal je třeba, jak důležitá je koordinace – kdy každá končetina dělá jiný pohyb a nohy? Chvíli se hraje chvíli špičkou, chvíli patou. Neuvěřitelný výkon.

Druhý koncert se nesl v duchu romantismu. Opět zněla hudba, která se hodí k nástroji v kostele.

Vstupné bylo dobrovolné a poslouží na opravy varhan ve farním kostele. Je třeba postupně – najednou by šlo o veliký výdaj, tedy postupně vyměnit 50 let staré „míšky“, které postupně odcházejí. Výměna jednoho stojí 60 Kč a varhany jich mají 5 000 ks. „Pár let – možná 5-10 – nám výměna potrvá,“ řekl Karel Monsport. Jeho výkony provázel dlouhotrvající potlesk.

*29. 8. 2020 v 9.30 hod. – Slavnostní požehnání obnovené kaple sv. Jana Sarkandera ve Skotnici, kaplička se studánkou se zázračnou vodou

Požehnání kapličky, která leží na katastru obce Skotnice, se ujal otec Jindřich Švorčík, farář příborské farnosti. Během mše svaté vzpomněl mučednickou smrt sv. Jana Sarkandra a zamyslel se nad tím, že ani dnes není všem dopřáno, aby žili v bezpečí. A tak zazněla i tato slova:„Prosme za ty, kteří mají zášť proti bezvěrcům, prosme za ty, kteří týrají druhé, za ty, kterým je ubližováno a nemohou se bránit, prosme za všechny živé i zesnulé farníky i občany farnosti, kde žil Jan Sarkander…..“ Jan Sarkander strávil část svých dětských let a také některé chvíle svého mládí v Příboře.
Účast věřících na žehnání byla hojná. 19 st. Celsia, studený vítr, zatažená obloha ty, co chtěli přijít, neodradila. Na konci slavnosti už svítilo sluníčko. Kaplička byla požehnána u příležitosti jejího obnovení. Během předchozích několika měsíců dostala nový kabát. Na její obnovu v hodnotě 400 000 Kč přispěla dotacemi dvě ministerstva – kultury a zemědělství. Opravy dofinancovala Farnost Příbor. Obnovu měl na starosti Stanislav Štefek, DiS. Ten po mši svaté poděkoval všem, kteří při obnově kapličky pomáhali.
Slavnosti byl přítomen také Vítězslav Zikmund, majitel pozemků kolem kapličky. Ten nejenže souhlasil s tím, že zůstane zachován přístup ke studánce pod kapličkou, ale i spolufinancoval pohodlnou cestičku k ní. „Je třeba dávat, nejenom brát,“ řekl.

Slavnost byla důstojnou připomínkou letošního 400. výročí úmrtí sv. Jana Sarkandra. Uvidíte v LTV Příbor. 


info ve zprávách LTV Příbor – rekonstrukce kaple    http://www.televize-pribor.cz/2020/08/11/33-tyden-8-14-8-2020/

*28. 8. 2020 od 19 hod. – křest alba Evamore Na vysokym kopcu – Kulturní dům v Příboře

Křtu prvního CD kapely EVAMORE předcházelo vystoupení předkapely Support z Bílovce (Gabriela Dreslerová a Václav Zuchnický).
Ve 20 hodin na podium Kulturního domu v Příboře nastoupili nejen Eva Moravčíková a Tomáč Nováček, ale také sboristé a další muzikanti – najednou jich bylo na jevišti 27. Ti všichni a ještě další se podíleli na vzniku prvního CD kapely EVAMORE Na vysokym kopcu. https://www.youtube.com/watch?v=vcs2ZQc9kEs

Stejnojmenná písně zahajovala hodinový koncert kapely. Následoval Švarný šohaj a další a další – celkem 10 skladeb plus přídavek.  Foto na pribor.cz
Křtem prvního CD kapela zahajuje turné po větších i menších akcích.
Po koncertě následovala after párty s cimbálovou muzikou FCM Radegast z Frenštátu pod Radhoštěm. Ač po křtu a koncertu kapely EVAMORE, pár hostů odešlo, after párty si jich užila i tak dost. Tancovalo se, zpívalo. Odhadem na akci přišlo nad 150 lidí.

https://www.facebook.com/evamoremusicband/

     Foto z křtu pribor.cz, fotila Stanislava Slováková

*27. 8. 2020 Skácení lípy v centru města Příbora

27. srpna Technické služby města Příbora skácely přibližně 20metrovou lípu u Základní školy Jičínské v Příboře. Lípa se nacházela v ochranné památkové zóně, a tak byl potřebný souhlas památkové péče. Ten město dostalo. Lípa byla z více než dvou třetin odumřelá a její havarijní stav si vyžádal urgentní skácení ještě před začátkem školního roku. Bude nařízena náhradní výsadba. Zatím není určeno jaká.

*23. 8. 2020 – KOUZLO PŘÍBORSKÝCH VARHAN, v kostele sv. Valentina
Během varhanního koncertu zazněly romantické skladby J. S. Bacha, Dietricha Buxtehudeho aj. Barokní skladby přednesl varhaník Ing. Karel Monsport. Kostel byl plný, vstupné dobrovolné věnované na údržbu varhan. Další koncert se uskuteční ve farním kostele.

*23. 8. 2020 – ZAHRADY V TANCI, piaristické zahrady
Lenka Komínková a Jan Tyllich z HM Dance připravili pro milovníky tance a léta podvečer s výkou dvou tanců. V jedné chvíli vysvětlovali taneční mistři taneční kroky třinácti – čtrnácti párům na pomyslném parketě v centru piaristických zahrad. Bylo vidět, že tanečníci nejsou úplnými nováčky. Kroky hravě zvládali a s chutí si zatancovali. Hrála kapela Galia Brothers.
Taneční lekce byla zároveň pozvánkou do podzimních tanečních. V Příboře začínají dvoje – pro mládež a pro dospělé v září.

 

*22. 8. 2020 od rána Sokolšlap – pro milovníky pohybu
Sokolšlap – pro milovníky pohybu na kole, koloběžce, ale i pro kočárky, brusle…., tradiční akce, od 14 hodin!!! hrála kapela Country Garáž.
Na letošní Sokolšlap přišlo méně lidí než jiné roky – 46 se jich vydalo na některou z pěti tras. Byli mezi nimi dokonce pěší! Sluníčko pálilo, ale na kole bylo fajn – říkali mnozí. Nejdelší trasa vedla na Lysou horu, kratší 45kilometrová na Ondřejník, nejkratší na Orinoko. Od 14 hodin v zahradě sokolovny – v její zadní části – se prodával guláš a hrála Country Garáž. Lidé přicházeli a odcházeli, někdo se zdržel déle, jiný snědl guláš a šel. Kolem 17. hodiny bylo prodáno ze sta porcí guláše přibližně 60. V záloze měli organizátoři ještě klobásky. Jak to všechno dopadlo. Uvidíte v LTV v září. 

*22. 8. 2020  od 15:00 hod. ODPOLEDNE PRO DĚTI na myslivecké chatě MS Příbor Hájov, pro pěší sraz 14:30 hod. u pomníku 
Skutečně mnohé hájovské děti se svými rodiči šli od pomníku pěšky k chatě myslivců – ta je nedaleko zahrádkářské osady za restaurací U Čechů. A prý to byla dobrodružná cesta. U chaty si pak děti hrály a soutěžily s členkami Ligy žen. Některé se vydaly na tentokrát výjimečně kratší závod např. se střílením ze vzduchovky.  Ten připravili hájovští myslivci. Po všech disciplínách a hrách si společně děti i dospělí opekli špekáčky. Uvidíte v LTV v září.

*21. 8. 2020 – vzpomínka na 21. srpen u pomníku obětem komunismu na Jičínské ulici v Příboře
Z tiskové zprávy města:
Vedení města Příbora spolu se zástupci městské rady položili květinu k památníku OBĚTEM KOMUNISTICKÉHO REŽIMU u ZŠ Jičínské k uctění obětí persekucí a připomenutí si srpnových událostí roku 1968.
Místostarosta města Mgr. Pavel Netušil ve svém projevu připomněl události dne 21. 8. 1968 a dnů následujících v Příboře.
Připomněl jména jako Jindřich Bravenec, Vítězslav Kazík, Ladislav Baťka, Jiří Bardoň nebo Lumír Palyza. Tito členové mošnovské posádky patřili mezi persekuované, kteří byli po roce 1968 propuštěni ze zaměstnání a po r. 1989 se dočkali rehabilitace. Neopomněl vzpomenout oběť srpnové invaze Jiřího Modra.
 
Foto: Iveta Busková (2020) a archiv města Příbora (1968)

Srpen 1968 v LTV

*15. 8. 2020  – komentovaná prohlídka města se Sabinou Máchovou, Barokní Příbor
Máme za sebou další procházku městem, počasí bylo tentokrát tak akorát, ani vedro, ale ani chladno, sem tam pod mrakem. Další procházky zájemce čekají 12. září během Dne evropského dědictví (EHD)  

*14. 8. 2020 v 17 hod., VZKÁZÁNÍ, soubor Valentin v piaristických zahradách
Koncert Vzkázání sboru Valentin byl úžasný, nádherný i zvukově vyvážený, bylo slyšet všechny nástroje, zpěv i přednes.
Co se týče obsahu, sbormistryně Blanka Hrubá čerpala ze Sušilovy sbírky – celý hodinový program se týkal písní a básní – prostě poezie – z Příborska. Texty byly úsměvné (vzhledem k tomu kdy vznikly), ale mnohdy i k zamyšlení. Závěr patřil písni o svatém Valentinu. Zpívalo se, hrálo, přednášelo, bylo to perfektní.
Ti, kteří přišli, byli velmi spokojeni.  Mnoho lidí – a slyšeli jsme to během příprav na koncert  – odradilo počasí. Vzhledem k předpovědím, se mnozí báli, že zmoknou. I zvukaři Pavel Nedoma a jeho zvukový asistent Jan Jurek měli připravenu variantu v refektáři kláštera. Nakonec to nebylo třeba – Valentinu počasí přálo a kdo přišel, nelitoval. Nádherný koncert.
 

 
Foto, video, zvuk: Pavel Nedoma 
Fotogalerie také na stránkách města, fotografovala Stanislava Slováková

https://www.pribor.eu/obcan-1/fotogalerie/rok-2020/ 

*13. 8. 2020 Debata a autogramiáda Roberta Šlachty, městská knihovna
Na jaře letošního roku se na knižním trhu objevila publikace Třicet let pod přísahou. Robert Šlachta v ní formou rozhovoru s novinářem Klímou vypráví o své práci u Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Ve vyprávění se v Příboře střídal se svými kamarády Jaroslavem Pelcem a Tomášem Sochou. Hovořili otevřeně a otevřeně odpovídali na dotazy padající z téměř 80členného publika. Tolik lidí s rouškami se vešlo do refektáře piaristického kláštera, tolik lidí si přišlo Roberta Šlachtu vyslechnout.

*9. 8. 2020 KOWAX Valašská rally Valmez
9. srpna, žijete-li v  Příboře a trávili jste čas venku, popřípadě měli otevřená okna, nemohli jste v neděli ve dvou časech neslyšet zvuky závodních aut. O víkendu se totiž jela automobilová soutěž Kowax ValMez Rally. Závodníci také absolvovali Kowax Rally sprint. Co se týče rally, dvě rychlostní zkoušky dlouhé 5,82 km se jely od hostince U Čecha přes Hájov na Hukvaldy. První začínala v 9.34 hodin a druhá ve 13.03 hodin. Info zde.

*7. – 9. 8. 2020 DESKOVÉ HRY – 10. ročník Příborských deskovek – turnaj, TJ Sokol Příbor, sokolovna
Deskovky v Píboře proběhly bez problémů, sice za nižší účasti než je obvyklé, ale úroveň si udržely. Účastnili se dospělí i děti!!! Přišli nejen místní, ale přijeli i hosté z jiných měst. Rozhodčí dorazil z Hradce Králové.

Informace a fotografie se postupně objeví tady

*4. – 7. 8. KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ
Na první promítání s pohádkou a deštěm přišli tři diváci, promítalo se. Na další tři filmy v dalších třech dnech – s počasím vhodným k letnímu promítání – přišlo v průměru kolem 120 diváků. Na dobročinné účely se vybralo cca 11 000 Kč. O přibližně 1000 Kč méně než vloni, kdy celé 4 dny bylo nevlídno a částečně i deštivo. Promítalo se opět v městském parku, v příjemném prostředí.

2015…. …25.160 Kč                        2018 .. … 24.159 Kč

2016……..  7.192 Kč                        2019……..12. 132 Kč

2017…….   7.963 Kč                        2020……..11.600 Kč 

*1. 8. 2020 – Komentovaná prohlídka města – příborské pověsti se vstupem do sklepení kláštera a s výstupem na věž farního kostela
Prvního srpna jsme se prošli Historickým městem roku 2015 s jeho pověstmi. První zastávkou byla křižovatka s kostelem sv. Valentina, s historickými budovami gymnázia, základní školy, pošty a kláštera. V klášteře jsme se chvíli zdrželi v malém sklepení. Pak jsme zamířili pomalým krokem – a stále s pověstmi – k farnímu kostelu Narození Panny Marie a zastavili se u vchodu do věže farního kostela. Ve dvou skupinkách jsme vystoupali 104 schody do místa se zvony, do místa, kde byl onu sobotu nádherný pohled na Příbor a krajinu kolem něj. Vycházku absolvovalo 35 zájemců. Všem velmi děkuji za příjemnou společnost, za vnímavost, za neuvěřitelnou pozornost.

Děkuji paní v klášteře za zpřístupnění sklepení. Děkuji panu faráři Jindřichu Švorčíkovi a bratrům Janu a Vojtěchu Monsportovým za zpřístupnění věže, panu Vojtěchovi za výklad.

Děkuji přátelům ze Štramberka a všem, kteří na procházku v teplém letním počasí do Příbora přišli. Prožili jsme společně pěkné dopoledne. Na viděnou někdy příště.

Irena Nedomová

Akce se uskutečnila ve spolupráci s městem Příborem.

Další procházka následuje 15. 8. – tentokrát bude Příborem provázet Sabina Máchová, znalkyně historie města.

Foto z videozáznamu – Pavel Nedoma

*31. 7. 2020 – Koncert skupiny COUNTRY GARÁŽ

Z dvouhodinového koncertu si posluchači a diváci v jednom odnášeli příjemné pocity!!! Pořádala kapela ve spolupráci s městem Příborem. V LTV Příbor 35. zprávy

FOTOGALERIE NA STRÁNKÁCH MĚSTA PŘÍBORA, FOTO STANISLAVA SLOVÁKOVÁ