Zprávy aktuální

PŘIPRAVUJEME 34. týden, premiéra v neděli 16. 8. 
Dům č. 118, sklípek – plánuje se rekonstrukce ♥  Klokočov 30 – zóna rychlosti, zůstane? ♥ Autobusová doprava, spoje od 30. 8. ♥  Opěrná zeď – Zižkova ulička, práce pokračují ♥ Bývalý DDM, Masarykova ul. – co s ním bude? ♥ Zveme vás na varhanní koncerty – 23. 8., 30. 8. a na křest alba Evamore

  33. týden – PREMIÉRA V NEDĚLI 9. 8. v 10.30 hod.

  (Dům č. 29, bývalá Obuv,  na náměstí, pronájem, využití ♥ Zlatý erb – Příbor bodoval ♥ Můj sen – výtvarná soutěž uzavřena ♥ Kaple sv. Jana Sarkandera – oprava, REPORTÁŽ ♥ pozvánky a jiné..)

  Cenu v soutěži Zlatý erb přebírala paní Ing. Iveta Busková, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Městského úřadu v Příboře (pátá zprava v první řadě v černém, společně s ní se slavnostního vyhlášení účastnila Petra Richterová z téhož odboru, sedmá zprava v první  řadě v černém)

   

  AKCE V PŘÍBOŘE NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  *Horké letní dny na městském koupališti v Příboře,  tropy jsou tady, využijte letní počasí…

    klikni

  *15. 8. 2020 začátek od 10:00 – komentovaná prohlídka města se Sabinou Máchovou, Barokní Příbor

  *22. 8. 2020 od rána Sokolšlap – pro milovníky pohybu

  Sokolšlap – pro milovníky pohybu na kole, koloběžce, ale i pro kočárky, brusle…., tradiční akce

  *23. 8. 2020 začátek od 18:00 – KOUZLO PŘÍBORSKÝCH VARHAN, v kostele sv. Valentina, o týden později koncert ve farním kostele

  *28. 8. 2020 od 19 hod. – křest alba Evamore Na vysokym kopcu – Kulturní dům v Příboře

  19:00
  Support / předkapela:
  Gabriela Dreslerová a Václav Zuchnický (Bílovec)

  20:00
  Koncert kapely EVAMORE se všemi muzikanty, kteří se podíleli na desce Na vysokym kopcu LIVE. Jedná se o jedinečný koncert, křest prvního cd s „šampáněm“, s pokřtěním jak má být a s hosty. Uslyšíte songy tak, jak jsou nahrané na desce – se sbory, nástroji, přítomni budou skoro všichni, co se na vzniku desky podíleli hudebně, organizačně i jinak 🙂

  První oficiální videoklip na YouTube k úvodní písni z CD NA VYSOKYM KOPCU: https://www.youtube.com/watch?v=vcs2ZQc9kEs

  22:00 – 02:00
  Afterparty / party až do rána bílého:
  FCM Radegast (Frenštát pod Radhoštěm)

  https://www.facebook.com/events/721187665398594/
  https://www.facebook.com/evamoremusicband/

   

  AKCE UKONČENÉ

  *14. 8. 2020 v 17 hod., VZKÁZÁNÍ, soubor Valentin v piaristických zahradách

  Koncert Vzkázání sboru Valentin byl úžasný, nádherný i zvukově vyvážený, bylo slyšet všechny nástroje, zpěv i přednes.
  Co se týče obsahu, sbormistryně Blanka Hrubá čerpala ze Sušilovy sbírky – celý hodinový program se týkal písní a básní – prostě poezie – z Příborska. Texty byly úsměvné (vzhledem k tomu kdy vznikly), ale mnohdy i k zamyšlení. Závěr patřil písni o svatém Valentinu. Zpívalo se, hrálo, přednášelo, bylo to perfektní.

  Ti, kteří přišli, byli velmi spokojeni.  Mnoho lidí – a slyšeli jsme to během příprav na koncert  – odradilo počasí. Vzhledem k předpovědím, se mnozí báli, že zmoknou. I zvukaři Pavel Nedoma a jeho zvukový asistent Jan Jurek měli připravenu variantu v refektáři kláštera. Nakonec to nebylo třeba – Valentinu počasí přálo a kdo přišel, nelitoval. Nádherný koncert.

  Foto, video, zvuk: Pavel Nedoma 

  Fotogalerie také na stránkách města, fotografovala Stanislava Slováková https://www.pribor.eu/obcan-1/fotogalerie/rok-2020/ 

   

  *13. 8. 2020 Debata a autogramiáda Roberta Šlachty, městská knihovna
  Na jaře letošního roku se na knižním trhu objevila publikace Třicet let pod přísahou. Robert Šlachta v ní formou rozhovoru s novinářem Klímou vypráví o své práci u Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Ve vyprávění se v Příboře střídal se svými kamarády Jaroslavem Pelcem a Tomášem Sochou. Hovořili otevřeně a otevřeně odpovídali na dotazy padající z téměř 80členného publika. Tolik lidí s rouškami se vešlo do refektáře piaristického kláštera, tolik lidí si přišlo Roberta Šlachtu vyslechnout.

   

  *9. 8. 2020 KOWAX Valašská rally Valmez
  9. srpna, žijete-li v  Příboře a trávili jste čas venku, popřípadě měli otevřená okna, nemohli jste v neděli ve dvou časech neslyšet zvuky závodních aut. O víkendu se totiž jela automobilová soutěž Kowax ValMez Rally. Závodníci také absolvovali Kowax Rally sprint. Co se týče rally, dvě rychlostní zkoušky dlouhé 5,82 km se jely od hostince U Čecha přes Hájov na Hukvaldy. První začínala v 9.34 hodin a druhá ve 13.03 hodin. Info zde.

   

  *7. – 9. 8. 2020 DESKOVÉ HRY – 10. ročník Příborských deskovek – turnaj, TJ Sokol Příbor, sokolovna
  Deskovky v Píboře proběhly bez problémů, sice za nižší účasti než je obvyklé, ale úroveň si udržely. Účastnili se dospělí i děti!!! Přišli nejen místní, ale přijeli i hosté z jiných měst. Rozhodčí dorazil z Hradce Králové.

  Informace a fotografie se postupně objeví tady

   

  *4. – 7. 8. KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ
  Na první promítání s pohádkou a deštěm přišli tři diváci, promítalo se. Na další tři filmy v dalších třech dnech – s počasím vhodným k letnímu promítání – přišlo v průměru kolem 120 diváků. Na dobročinné účely se vybralo cca 11 000 Kč. O přibližně 1000 Kč méně než vloni, kdy celé 4 dny bylo nevlídno a částečně i deštivo. Promítalo se opět v městském parku, v příjemném prostředí.

  2015…. …25.160 Kč                        2018 .. … 24.159 Kč

  2016……..  7.192 Kč                        2019…….12. 132 Kč

  2017…….   7.963 Kč

   

  *1. 8. 2020 – Komentovaná prohlídka města – příborské pověsti se vstupem do sklepení kláštera a s výstupem na věž farního kostela
  Prvního srpna jsme se prošli Historickým městem roku 2015 s jeho pověstmi. První zastávkou byla křižovatka s kostelem sv. Valentina, s historickými budovami gymnázia, základní školy, pošty a kláštera. V klášteře jsme se chvíli zdrželi v malém sklepení. Pak jsme zamířili pomalým krokem – a stále s pověstmi – k farnímu kostelu Narození Panny Marie a zastavili se u vchodu do věže farního kostela. Ve dvou skupinkách jsme vystoupali 104 schody do místa se zvony, do místa, kde byl onu sobotu nádherný pohled na Příbor a krajinu kolem něj. Vycházku absolvovalo 35 zájemců. Všem velmi děkuji za příjemnou společnost, za vnímavost, za neuvěřitelnou pozornost.

  Děkuji paní v klášteře za zpřístupnění sklepení. Děkuji panu faráři Jindřichu Švorčíkovi a bratrům Janu a Vojtěchu Monsportovým za zpřístupnění věže, panu Vojtěchovi za výklad.

  Děkuji přátelům ze Štramberka a všem, kteří na procházku v teplém letním počasí do Příbora přišli. Prožili jsme společně pěkné dopoledne. Na viděnou někdy příště.

  Irena Nedomová

  Akce se uskutečnila ve spolupráci s městem Příborem.

  Další procházka následuje 15. 8. – tentokrát bude Příborem provázet Sabina Máchová, znalkyně historie města.

  Foto z videozáznamu – Pavel Nedoma

   

  *31. 7. 2020 – Koncert skupiny COUNTRY GARÁŽ

  Z dvouhodinového koncertu si posluchači a diváci v jednom odnášeli příjemné pocity!!! Pořádala kapela ve spolupráci s městem Příborem.

  FOTOGALERIE NA STRÁNKÁCH MĚSTA PŘÍBORA, FOTO STANISLAVA SLOVÁKOVÁ

   

  Z MĚSTA PŘÍBORA            https://www.pribor.eu/obcan/

  FACEBOOK MĚSTA PŘÍBORA     https://www.facebook.com/priboroficialni

  ——————————————————————–

  PŘÍDLO zkouší – klikněte na logo smile
  těšíme se na premiéru nové hry!!!!
  ——————————————————————–
  Památky děkují – nominován je dům v Příboře – HLASUJTE, líbí-li se vám jeho obnova
  ——————————————————————–